{{newsItem.title | limitTo:45}}
{{newsItem.summary | limitTo:100}}
Twee nieuwe viaducten in de nieuwe Vleutensebaan in het Utrechtse Leidsche Rijn zijn voorzien van liggers van Haitsma Beton. Bijzonder is dat een deel van de liggers onderin het hart is voorzien van geïntegreerde grote lichtarmaturen. Lastig, omdat daar normaal de voorspanwapening loopt.
In Leidsche Rijn Centrum wordt de Vleutensebaan parallel aan het spoor Utrecht-Den Haag/Rotterdam gebouwd om de bereikbaarheid van het gebied te verbeteren. De Vleutensebaan vormt een ontbrekende schakel in de hoofdinfrastructuur tussen Leidsche Rijn (Centrum) en Utrecht Stad. In 2017 gaat de Vleutensebaan open voor verkeer.
Vleutensebaan-Grauwaardsingel, Leidsche Rijn
Bijzonder is dat vier railliggers zijn voorzien van ieder drie geïntegreerde lichtarmaturen. Deze liggen aan de onderzijde, in het hart van de ligger. Daardoor moest de voorspanwapening opschuiven naar de flenzen van de ligger. Bij de volstortliggers zijn de armaturen tussen de flenzen van de liggers geplaatst, waarna de ruimte tussen de liggers is volgestort.
Haitsma Beton heeft de liggers inmiddels gemonteerd en Van Wijk Nieuwegein is gestart met de afbouw van de viaducten.