{{newsItem.title | limitTo:45}}
{{newsItem.summary | limitTo:100}}
Voor de nieuwe steiger, vingerpier, voor OBM Moerdijk, heeft Haitsma Beton in rap tempo de onderslagbalken, HKO-liggers en randliggers uitgerekend, geproduceerd en geleverd.
De vingerpier is onderdeel van OBM-oost. Dit 3 hectare grote terrein heeft open, halfopen en gesloten bulkopslagfaciliteiten. De vingerpier wordt gebruikt voor laden, lossen en overslag voor schepen met een diepgang tot 8,4 meter en maximaal circa 15.000 ton. Ook worden hier veelvuldig ladingen omgezet van en naar zeecontainers. ‘Op de vingerpier kunnen twee overslagkranen van 160 ton werkzaam zijn. Ook kunnen er dan nog vrachtwagens op voor overslag van lading. Zo’n pier moet dus een groot en dynamisch gewicht kunnen dragen’, zegt Jochem Duijnhoven, projectorganisator bij De Klerk Waterbouw.
Moerdijk
De oude vingerpier was nodig aan vervanging toe. OBM bracht de uitvraag voor een nieuwe pier volgens een design & construct contract op de markt. De Klerk Waterbouw verzorgde uiteindelijk de complete sloop van de oude pier en ontwierp samen met Haitsma Beton een nieuwe vingerpier. De lengte van de nieuwe pier bleef 80 meter, de breedte nam toe van 7,50 naar 8,00 meter. In slechts 12 weken tijd werden de benodigde kespen en liggers geëngineerd, geproduceerd en geleverd.
De bouwtijd was volgens Duijnhoven ook zeer kort: ‘We hebben voor de bouwvak in slechts zes weken tijd de oude betonnen pier gesloopt en de nieuwe gebouwd. Bij de sloop zijn de oude betonnen palen onder de waterbodem afgeknipt of zelfs compleet getrokken als ze in de weg stonden. Vervolgens zijn als nieuwe fundatie 22 stalen buispalen in twee rijen in de waterbodem gebracht. Daarna zijn dwars daarop negen betonnen kespen gelegd. Deze waren voorzien van een stalen plaat, die telkens op een stalen buispaal is gelast. Hierna zijn 58 volstortliggers over de kespen gelegd en zestien randliggers aangebracht. Na het afstorten van de liggers is een momentvaste verbinding gecreëerd met de kespen en onderliggende palen.’
'De strakke samenwerking tussen De Klerk Waterbouw en Haitsma Beton heeft de zeer korte bouwtijd mogelijk gemaakt. Duijnhoven: ‘We hebben al vaker op deze wijze samengewerkt. Mocht er weer een geschikt project zijn dan zullen we elkaar zeker weer opzoeken.’